Doğum Koçu ve Ünlü Yazar Zita West’in Gebe Kalma Tüyoları

zita_west

Doğum koçu ve ünlü yazar Zita West, Türkiye’ye geldi ve Türk çiftlere “Nasıl gebe kalınır” konusunda tüyolar verdi. Doğal yollarla ya da yaşam şeklini değiştirerek, kısırlığı çözmek mümkün mü sorusunun yanıtını ünlü doğum koçu Zita West ve Prof. Dr. Mustafa Bahçeci verdi. West’in İngiltere ve ABD’de en çok satan kitap listesinde ilk sıralarda yer alan dokuzuncu ve son kitabı ‘Fertility and Conception’, Prof. Dr. Mustafa Bahçeci ile yaptığı ortak çalışma sonucu ‘Doğurganlık & Gebe Kalma Rehberi’ ismiyle Türkçe’ye çevrildi.

Zita West Tüyoları:

Haftada en az 3 kez sevişin.

İşlenmemiş doğal gıdalarla beslenin.

Fast fooddan uzak durun.

Fazla kiloluysanız mutlaka, zayıflayın.

Stres faktörlerinden uzak durun.

İlişkinize özen gösterin.

Kendisinin 2 çocuğu olduğunu söyleyen Zita West, hamilelikte odak noktanın kadın olmaması gerektiğinin de altını çiziyor. West, erkeğin hamilelikte önemli bir rolü olduğunu belirterek, erkeklere özellikle sperm kalitesini artırmak için şu reçeteyi verdi:

Alkol ve sigaradan uzak durun.

Fast food yiyecek yemeyin.

Taze meyve ve sebze tüketin.

West, çiftlerin gebelikten önce belirli hazırlık dönemlerinden geçmeleri gerektiğini de belirterek “Kilolu bir kadın veya erkek bebek yapmaya karar verdiklerinde ilk önce kilo vermeleri gerekir. Obez annelerin çocuklarında otizm görülme olasılığı 10 kat fazla. Şişmanlık hamile kalınmasını da önlüyor” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir