Tüp Bebekte Yeni Bir Yöntem: Embriyoskop

Tüp Bebekte Yeni Bir Yöntem Embriyoskopi

Tüp bebek alanında yaşanan gelişmeler baş döndürücü bir hızla devam ederken “Embriyoskop” adlı yeni bir yöntemle artık yüksek gebelik oranları elde ediliyor.

Günümüzde embriyoların saniye saniye yakından izlendiği yeni bir yöntem olan Embriyoskop yöntemi “tüp bebek” tedavisindeki başarıyı büyük ölçüde artırıyor…

Eski sistemde embriyo transferi öncesinde son kontrol yapılarak transfer edilecek embriyoya karar veriliyor, kontrol yapılan zamanların haricinde embriyoların gelişimleri hakkında fikir sahibi olunamıyordu. Ancak Embriyo İzleme Sistemiyle, embriyolar anında ve sürekli olarak tüm süreçlerin hiçbir aşaması kaçırılmadan, istenilen anda değerlendirilebiliyor.

Kısırlık Sorunu Yaygın

Günümüzde on milyona yakın çift infertilite (kısırlık) sorunu yaşıyor. Embriyo seçimini iyileştirme-değerlendirme programlarım geliştirmek amacıyla kullanılan “EmbryoScope” adı verilen “Dinamik Embriyo İzleme Sistemi” ile sağlıklı olan embriyolar seçilerek başarı oram artıyor…

Bu sistem ileri yaşlarda yumurta sayısı yeterli olmayan veya sperm problemi yaşayan aileler için gebelik şansım artırmada umut oldu.

Hangi çiftlere önerilir?

Ayrıca bu teknoloji, daha önceden tüp bebek denemesi olup, embriyo kalitesi düşük olduğu için gebe kalamayan 35 yaş üstü kadınlara, yumurta rezervi azalmış ya da sperm parametresi (sayısı, şekli, hareketliliği gibi…) problemi yaşayan çiftlere öneriliyor. Embriyo: İzleme Sistemi, aynı zaman da embriyolarının anında ve sürekli olarak tüm süreçlerin hiçbir aşaması kaçırılmadan, istenilen anda değerlendirilmesine imkân sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir